Oferta różnorodnych kont bankowych jest obecnie tak szeroka, że zwykły posiadacz konta łatwo może się w nich zagubić. Każde reklamowane jest jako najtańsze, najłatwiejsze w obsłudze, najlepsze. Jak więc wybrać, żeby zyskać najlepsze warunki?

Najważniejsza zdaje się być w tym przypadku odpowiedź na pytanie, z jakich usług będziemy najczęściej korzystali. Jeśli ma być to bankowość internetowa – szukajmy konta, które oferuje nam ją za darmo. Jeśli natomiast lubimy płacić gotówką, to w ofercie powinny się znaleźć darmowe wypłaty z bankomatów bez limitu. Sprawdźmy także z jakich opłat na koncie możemy zostać zwolnieni, i na jakich warunkach. Jeśli bowiem dużo transakcji dokonywanych na naszym koncie będą stanowiły np. płatności przy użyciu karty, warto dowiedzieć się, czy będzie ona darmowa.

Drugą sprawą jest przeznaczenie konta. Jeśli ma ono służyć nam nie tylko do rozliczeń bieżących (wpłaty i wypłaty), ale zamierzamy gromadzić na nim także oszczędności, to należy sprawdzić  jego oprocentowanie. Większość kont nie jest niestety oprocentowana, ale w niektórych przypadkach możemy z poziomu konta założyć lokatę lub konto oszczędnościowe.

Zanim jednak zdecydujecie się na konkretne konto, musicie zrobić jeszcze jedną rzecz. Wybrać 3 – 4 najbardziej interesujące Was konta i porównać tabele opłat i prowizji. Z nich dowiecie się wszystkiego o pełnych kosztach prowadzenia Waszego konta.

Aby założyć najlepsze konto, nie trzeba być znawcą usług i fachowej terminologii. Wystarczy wiedzieć jakich informacji szukać.

Comments

comments

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *