bcz.com.pl

Najciekawsze wiadomości – Mówimy jak jest!

Prawo i finanse

Pożyczka bez zdolności kredytowej

Często zdarzają się sytuacje, kiedy konieczny jest zastrzyk gotówki. Jeśli np. potrzebujemy dużej kwoty na leczenie albo na jakiś nagły zakup, jesteśmy zmuszeni do wzięcia pożyczki. Problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy bank nie chce udzielić nam kredytu. Co zrobić w takiej sytuacji?

Powodami, dla których bank nie udzieli nam kredytu, są między innymi:

  • inne pożyczki, które posiadamy,
  • zbyt małe zarobki,
  • nieposiadanie zdolności kredytowej,
  • brak stałej pracy.

Jedynym wyjściem, w sytuacji, kiedy bank odmówił nam udzielenia kredytu, jest skorzystanie z usług parabanków. Są to firmy działające niezależnie od banków. Udzielają one pożyczek bez konieczności posiadania zdolności kredytowej, czy umowy o pracę. Firmy takie bardziej dostosowują się do potrzeb klienta niż ma to miejsce w przypadku banków. Wymogi, jakie musimy spełniać, aby wziąć pożyczkę w parabanku, są uzależnione od regulaminu danej firmy. Często jednak wystarczy dowód osobisty, konto bankowe oraz odpowiedni wiek klienta. Pożyczki te charakteryzują się jednak wysokimi odsetkami i krótkim terminem spłaty. Tzw. chwilówka najczęściej udzielana jest na kilkadziesiąt dni,
a kredytobiorca ma obowiązek spłaty całości kwoty w jednej racie. Parabanki oferują również możliwość wzięcia pożyczki przez internet. Aby uniknąć oszustw internetowych, należy jednak dobrze zbadać, czy firma, z której usług korzystamy, jest wiarygodna i ma wszelkie dokumenty o tym świadczące. Również należy dokładnie przeanalizować zgodność umowy z informacjami uzupełnionymi na stronie internetowej.

Jeśli nie mamy możliwości wzięcia pożyczki w banku usługi, jakie oferują parabanki, są jak najbardziej atrakcyjne, jednak wiążą się z wysokimi kosztami. Trzeba uważać również na tego typu placówki, gdyż mogą być one prowadzone przez oszustów chcących wyłudzić od nas pieniądze. Należy więc podchodzić do takich pożyczek z głową i zachować niezbędną ostrożność.

Comments

comments