bcz.com.pl

Najciekawsze wiadomości – Mówimy jak jest!

Porady

Najpopularniejsze towarzystwa ubezpieczeniowe. Gdzie kupić polisę OC?

Wybór towarzystw ubezpieczeniowych w dzisiejszych czasach jest ogromny, a firmy prześcigają się w walce o klienta. Często jednak popularność danej firmy w mediach nie świadczy o najlepszej ofercie. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i zawsze opiera się na tych samych zasadach, czyli pokrywa wszystkie koszty związane z wszelkimi nieszczęśliwymi zdarzeniami na drodze. Dlatego najbardziej opłacalną opcją dla właścicieli pojazdów jest zakup ubezpieczenia po jak najniższej cenie.

Najpopularniejsze firmy ubezpieczeniowe w 2016 roku

Na podstawie danych z 2016 roku udostępnionych przez Agencję AB Port można wyróżnić kilka najpopularniejszych firm ubezpieczeniowych na obszarze Polski. Badania były przeprowadzane według tego samego kryterium: kierowca miał 35 lat i korzystał z maksymalnych zniżek, ubezpieczał Volkswagena Golfa w wersji hatchback z 2006 roku, z silnikiem diesla o pojemności 1.9. Przebieg samochodu wynosił 200 tys. km. Agencja porównała w badaniu 18 znanych towarzystw ubezpieczeniowych:

  • Na pierwszym miejscu znalazła się firma Liberty Ubezpieczenia, której średnia cena OC okazała się najniższa i wyniosła 466 zł.
  • Drugie miejsce zajęła Benefia, oferująca ubezpieczenie OC średnio za 482 zł.
  • Kolejna na liście znalazła się AXA Direct – 542 zł.
  • Czwartą, najtańszą firmą okazała się Generali – 544 zł.
  • Poniżej 600 zł OC można zakupić również w MTU za 586 zł, w Aviva za 591 oraz w HDI za 599 zł.
  • W połowie zestawiania znajdują się najpopularniejsze polskie firmy tj. Warta, PZU oraz ERGO Hestia, których średnia cena oferty nie przekracza 700 zł.
  • Powyżej 700 zł ubezpieczenie OC można kupić w TUW, Gothaer oraz w InterRisk.
  • Stawkę zamyka firma Uniqa, której średnia kwota ubezpieczenia wynosi 912 zł oraz, Compensa, która oferuje zakup ubezpieczenia średnio za 949 zł.

Nie wiesz gdzie kupić najtańszą polisę OC? Skorzystaj z pomocy fachowców

Cena polisy OC jest kwestią indywidualną. Jej wysokość zależy między innymi od wieku kierowcy, bezkolizyjnej jazdy, modelu samochodu, jego rocznika, pojemności i rodzaju silnika. Dobrym sposobem na porównanie cen u różnych towarzystw ubezpieczeniowych jest obliczenie stawki za pomocą kalkulatora OC. Ci, którzy chcą skorzystać doradztwa fachowców, powinni udać się do multiagencji ubezpieczeniowych, gdzie mogą zapoznać się z pełną gamą ofert odpowiednich dla nich. Takie centra doradcze są bardzo powszechne i wielu właścicieli samochodów korzysta z ich pomocy. Multiagencje na bieżąco monitorują rynek ubezpieczeniowy, dzięki temu mogą swoim klientom zaoferować najkorzystniejsze warunki i ustalić dogodne warunki zapłaty, np. rozłożyć spłatę ubezpieczenia na raty. Współpracują oni z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi, a to przekłada się na jakość ich usług. Doskonałym przykładem multiagencji ubezpieczeniowej działającej w Białymstoku i okolicach jest Centrum Doradcze. Dowiedz się więcej tutaj.

Kierowcom ubezpieczającym swoje samochody w Białymstoku poleca się skorzystanie z usług wyżej wymienionego centrum. Dzięki pomocy wykwalifikowanych doradców (między innymi proponowanej agencji), Białystok w rankingu mfind znalazł się na liście miast, w których można wykupić jedne z tańszych ubezpieczeń OC samochodu.

Zakup polisy przez internet

Dla osób niemających czasu na spotkania z doradcami, łatwą i szybką opcją jest ubezpieczenie się online. Główną zaletą tego sposobu zakupu jest jego wygoda. Kierowcy mogą ubezpieczyć się z każdego miejsca, a dzięki porównywarkom ubezpieczeń, mają możliwość po głębszej analizie wybrać odpowiednią dla siebie ofertę. Decydując się na zakup polisy przez internet, należy również pamiętać, że porównywarki często nie przedstawiają wszystkich ofert dostępnych na rynku, a im więcej ofert do porównania, tym lepiej. Przed zawarciem umowy online, kupujący obowiązkowo musi zapoznać się z prawami jakie mu przysługują, przede wszystkim, kiedy i w jakich przypadkach można odstąpić od umowy.

Dalsze podwyżki w 2017 roku

Prognozy nie są optymistyczne. W 2017 roku przewidywane są dalsze wzrosty cen polis ubezpieczeniowych. Mogą one sięgać nawet 30% od dotychczasowych stawek. Zmiany dotkną głównie młodych kierowców, którzy nie posiadają zniżek z tytułu posiadania samochodu lub osób mający częste kolizje. Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe i każdy właściciel pojazdu musi je płacić.

Comments

comments