Decydując się na sprzedaż lub kupno nieruchomości, domu czy mieszkania, często musimy dokonać jej właściwej wyceny. Domy i mieszkania to mienie zazwyczaj dużej wartości więc wycena ma niebagatelny wpływ na cenę zakupu czy sprzedaży.
Rzeczoznawca majątkowy to właściwa osoba, która powinna zająć się tym zadaniem. Jak wybrać właściwego rzeczoznawcę do wyceny naszej nieruchomości i jakimi kwestiami kierować się dokonując tego wyboru.

  • Wybierając rzeczoznawcę majątkowego powinniśmy zwrócić uwagę na wiele czynników, a nie tylko na cenę za wykonaną usługę.
    Dobry rzeczoznawca majątkowy powinien posiadać odpowiednie uprawnienia zawodowe w zakresie wyceny nieruchomości, wydane przez Prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast lub Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Profesjonalny rzeczoznawca majątkowy powinien także posiadać obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody, jakie mogą zostać wyrządzone w związku z wykonywanym zawodem.
  • Wybierając odpowiednią osobę do wykonania powierzonej mu pracy w tym przypadku wyceny, zwróćmy również uwagę czy osoba taka zajmuje się tym zawodowo i jest to główny profil jej działalności. Wiele osób traktuję tę pracę jako dodatkową i mimo, że często wykonują ją profesjonalnie, to lepiej jednak zwrócić się do rzeczoznawcy, który zajmuje się tylko i wyłącznie tą działalnością. Taka osoba ma większe doświadczenie w swojej pracy, dogłębnie zna obowiązujące przepisy i wie jak pokonać wszelkie bariery administracyjne, bez obciążania klienta dodatkowymi kosztami. Warto jest także zasięgnąć opinii o wybranym rzeczoznawcy na rynku lokalnym, wśród osób które korzystały z jego usług.

Rzeczoznawce majątkowego, który spełnia te wymagania możemy znaleźć na stronie bwn-rzeczoznawca.pl z pewnością jest doskonale przygotowany do swojej pracy i da nam pewność i gwarancję sprawnego jej wykonania.

Comments

comments

By admin