Pieniądze

Jakie banki mamy w Częstochowie

Konkurencja na rynku bankowym sprawiła, że w większych miastach swoje oddziały posiadają wszystkie banki działające na polskim rynku, niektóre nawet po kilka. Mieszkańcy małych miasteczek nie mają tak dużego wyboru, ale na pewno mogą korzystać z jednej lub więcej placówek.

Czym kierować się przy wyborze banku

Kilkanaście lat temu najważniejszym kryterium był dostęp do placówki, czyli jej odległość od miejsca zamieszkania. W dobie powszechnej bankowości elektronicznej i aplikacji mobilny, to kryterium schodzi na plan dalszy.

Przeciętny Nowak czy Kowalski zwraca uwagę przede wszystkim na koszty obsługi konta. We wszystkich bankach najpopularniejszym produktem są RORy, czyli rachunki oszczędnościowo rozliczeniowe. To na nie dostajemy pensje, renty, emerytury. Z tego konta zlecamy zapłatę za prąd, gaz, mieszkanie, Internet, telefon. Kartą do tego konta płacimy za zakupy w sklepie. Miesięcznie wykonujemy kilkadziesiąt operacji. Wybierając bank należy przede wszystkim brać pod uwagę koszty obsługi konta. Cena za prowadzenie konta, przelewy, wypłaty w obcych bankomatach. Opcją najkorzystniejszą są zerowe koszty i wiele banków je oferuje, pod warunkiem wpłacenia odpowiedniego limitu w okresie miesięcznym.

Najlepszym sposobem jest porównanie ofert banków. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. bank Częstochowa lub banki Częstochowa i otrzymamy wykaz banków działających w mieście oraz szczegółowe oferty PKO BP, PKO SA, BGŻ, Alior Banku, Santander Banku, Millenium i wielu innych. Przy niewielkich różnicach w kosztach możemy wybrać bank w najbliższej okolicy, bo raz na jakiś czas będziemy musieli się w nim pojawić.

Comments

comments

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *